Poradna

Jak vybrat infralampu

Pokud jste se začali zajímat o fototerapii a rozhodli jste se začít používat infralampu, patrně přemýšlíte, na co byste se měli při výběru zaměřit. Poradíme vám, jaký je rozdíl mezi biolampou, horským sluncem a infračervenou lampou a jaké faktory jsou při výběru nejdůležitější.

Jak vybrat zdravotní matraci: průvodce pro lepší spánek a zdraví

Výběr správné matrace je klíčovým faktorem zdravého a kvalitního spánku. Během něj totiž střídáte množství poloh, na které musí být matrace připravena, jinak se probudíte s bolestí zad či kloubů a nedostatečně vyspaní. Přečtěte si, na co se při výběru matrace zaměřit, a vykročte tak na cestu za spánkem zajišťujícím potřebnou regeneraci.

Svoboda pohybu: jak vybrat elektrické vozítko pro seniora

Elektrická vozítka pro seniory umožňují přepravu na delší vzdálenosti za kratší čas i bez pomoci ostatních. Nabízejí tak lidem se zdravotním omezením větší volnost pohybu. Při výběru se zaměřte na zdravotní stav uživatele, výkon motoru, kapacitu baterie a dojezdovou vzdálenost. Přiblížíme vám nejdůležitější parametry, aby elektrický skútr pro seniory splňoval představy a požadavky uživatele.

Jak se zbavit syndromu neklidných nohou?

Syndrom neklidných nohou je nepříjemný stav, který negativně ovlivňuje kvalitu života. Onemocnění je poměrně rozšířené, trpí jím okolo 10 % populace a řada lidí o něm ani neví. Léčba se zaměřuje především na zmírnění symptomů. Zjistěte, jaké jsou příznaky syndromu neklidných nohou a jak se projevuje. Připravili jsme pro vás také rady, co zabírá na syndrom neklidných nohou.

Co je potřeba pro novorozence

Dopřejte svému děťátku pohodlí, bezpečnost a kvalitní péči díky promyšlené výbavě pro miminko. Pokud očekáváte první dítě, můžete se ztrácet v široké nabídce potřeb pro novorozence. Poradíme vám, co by nemělo chybět v základní výbavě a co si pořídit navíc, aby byla péče o novorozeně co nejjednodušší.

Co na problémy s močovými cestami

Nepříjemné pocity při močení jsou prvním příznakem zánětu močových cest. Toto onemocnění postihuje ve větší míře ženy a dokáže pěkně potrápit. Infekce je ale poměrně dobře léčitelná a dá se jí také předcházet. Zjistěte, jaké jsou nejčastější příznaky a jak se projevuje zánět močových cest. Poradíme vám i tipy, jak se tomuto onemocnění vyhnout.

Co na osteoporózu

Osteoporóza způsobuje úbytek kostní hmoty, v důsledku čehož kosti řídnou a jsou náchylnější ke zlomeninám. K léčení se využívá několika léků, její léčbu ale můžete podpořit také vhodnými výživovými doplňky a změnou životosprávy. Zjistěte, jak poznat příznaky a jaká je nejlepší prevence. Navíc jsme pro vás připravili i tři základní cviky na osteoporózu.

Domácí lymfodrenáž: co to je a na co se používá

Seznamte se s účinnou terapií mízního systému = lymfodrenáží. Tato metoda se využívá mimo jiné ve fyzioterapii a estetické a kosmetické medicíně. Na výběr máte z manuální hmatové techniky, kterou provádí školený lymfoterapeut, nebo přístrojové lymfodrenáže. Seženete také domácí lymfodrenážní přístroje. Zjistěte, s čím vám lymfodrenáž může pomoci.

Kdy používat teplé a chladivé obklady

Bolesti hlavy a zad, namožené svaly po sportovním výkonu, záněty nebo menstruační bolesti – řada lidí se za život potýká s podobnými zdravotními komplikacemi. Pokud hned nechcete sahat po lécích, vsaďte na studené a teplé obklady. Při správném použití přinesou značnou úlevu. Ale pozor, abyste si zbytečně neuškodili, musíte vědět, kdy přikládat teplý a kdy studený obklad. Poradíme vám.

Krokem k lepšímu zdraví: na co jsou ortopedické vložky

Dopřejte svým nohám úlevu v podobě ortopedických vložek do bot. Ocení je jak ti, kteří se potýkají se zdravotními problémy, tak i lidé, kteří si chtějí při chůzi, běhu či dlouhém stání dopřát extra pohodlí. Zjistěte, na co jsou ortopedické vložky dobré a proč se je vyplatí používat také preventivně.

7 tipů: co na podporu imunity opravdu zabírá

Náhlé výkyvy teplot a více lidí ve vnitřních prostorách znamenají v zimních měsících velkou výzvu pro váš imunitní systém. Abyste nebyli náchylní k nemocem a cítili se dobře po fyzické i psychické stránce, je třeba se o něj dobře starat. Co je na imunitu nejlepší a jak ji posílit? Přinášíme tipy v článku.

Jak na vybavení ordinace (nejen) praktického lékaře

Vybavení ordinace praktického lékaře i dalších zdravotnických zařízení se musí řídit příslušnými vyhláškami. Ale kromě několika povinných zdravotnických pomůcek a přístrojů mají v zařizování své vyšetřovny lékaři volnou ruku. Zjistěte, jaké vybavení do ordinace se vyplatí pořídit a co vám pomůže v přesnější diagnostice pacienta.

Co na zánět šlach: jak ho poznat a co na něj pomáhá

Zánět šlach je nejčastěji způsoben dlouhodobou nadměrnou zátěží při sportu nebo při práci. Nejvíce bývají postiženy šlachy na rukou, ale mohou být zasaženy i dolní končetiny a další svaly na těle. Zjistěte, jakou prevenci zvolit, jak poznat zánět šlach a jak ho léčit. Navíc přinášíme i tipy na zdravotní pomůcky, které zmírní projevy onemocnění.

Vše, co potřebujete vědět o domácí péči

Řada dlouhodobě nemocných pacientů nebo lidí v závěru života tráví čas raději v příjemném prostředí svého domova, který dobře znají. O své blízké můžete pečovat svépomocí nebo využít zdravotnická a sociální zařízení. Vše si pečlivě promyslete, domácí péče je náročná a vyžaduje úpravu domácnosti a pořízení řady kompenzačních pomůcek.

Co pomáhá na tenisový loket

Tenisový loket nepostihuje pouze hráče tenisu. Jedná se o onemocnění šlach a svalů, které vzniká při vykonávání opakující se jednostranné činnosti. Častokrát se s ním proto setkají lidé pracující na počítači či manuální pracovníci. Zjistěte, jak se tenisový loket projevuje a co na něho pomáhá.

Jaký je rozdíl mezi obvazem a obinadlem?

Obvazy a obinadla jsou účinnou a užitečnou pomůckou při drobných i větších poraněních. Představují rychlou pomoc při nečekaných nehodách a měly by být součástí lékárničky v domácnosti i v autě. Vyplatí je s sebou nosit i na túry nebo zabalit na dovolenou. Zjistěte, jaký je rozdíl mezi obvazem a obinadlem a jaké druhy obvazového materiálu existují.

Jak funguje chytrá osobní váha

Mějte přehled o stavbě svého těla díky chytré osobní váze. Hodí se nejen jako pomocník při hubnutí, ale ocení ho všichni, kteří si hlídají svůj zdravotní stav. Kromě hmotnosti tak budete znát podíl tuků či svalů v těle, BMI nebo obsah vody. Zjistěte, jak chytrá osobní váha funguje a co vše zvládne změřit.

10 důvodů, proč si pořídit čističku vzduchu

Zkvalitněte ovzduší ve své domácnosti díky čističce vzduchu. Smog, alergeny, prach, roztoči nebo viry a bakterie, to vše se ve vzduchu vyskytuje. Čistička vás zbaví všech poletujících částeček i nepříjemného zápachu. Ocení ji především alergici a astmatici, ale je ideálním řešením pro všechny, kteří chtějí dýchat čistý a zdravý vzduch.

Účinky infralampy: objevte benefity léčby světlem

Terapie pomocí infralampy představuje skvělou alternativu či doplněk ke klasickému způsobu léčby. Její obliba roste i díky tomu, že ji každý zvládne provést sám v pohodlí domova. Mezi hlavní účinky infralampy patří zmírnění různých fyzických obtíží, jako jsou bolesti pohybového aparátu nebo kožní problémy. S čím ještě infračervená lampa pomáhá?

Jak na kašel u dětí

Společně s rýmou patří kašel k nejčastějším respiračním onemocněním u dětí. Velmi často se s ním setkáte, jakmile děti začnou navštěvovat školku nebo školu. Ne vždy je ale nutné při léčbě sahat po lécích. Vyzkoušejte něco jiného a zjistěte, jak se zbavit kašle u dětí i bez léků.

Kdy používat zvlhčovač vzduchu

Zajistěte si optimálně vlhký vzduch, díky kterému se vám bude lépe dýchat. Domácí zvlhčovače vzduchu fungují jako prevence respiračních onemocnění i jako účinný pomocník při jejich léčbě. Ne vždy se ale vyplatí používat. Zjistěte, kdy zvlhčovat vzduch, abyste z toho měli prospěch.

Jak na astma bez léků

Astmatem trpí miliony lidí na světě. Jedná se o chronické zánětlivé onemocnění dýchacích cest, které nelze zcela vyléčit, ale správnými postupy ho udržíte pod kontrolou. Řada pacientů se neobejde bez léků, ale existují i další metody, jak zmírnit astmatické obtíže. Poradíme vám, co na astma pomáhá.

Vyzrajte na bolest zad v těhotenství

Bolesti zad provázejí většinu těhotenství. Za běžné nepohodlí může vyšší hmotnost a rostoucí bříško, které mění těžiště těla. Zkuste bolestem předcházet správným držením těla nebo spaním v optimální poloze. Pokud vás mírné bolesti zad přece jen trápí, pokuste se je zmírnit. Poradíme vám, jak na to.

Pohybem pro zdraví: proč je pohyb dobrý?

Pravidelný pohyb či jeho absence má velký dopad na lidské zdraví. Nejen že pomáhá redukovat tělesnou hmotnost, ale také snižuje riziko vzniku řady onemocnění. Pozitivně ovlivňuje i psychiku. Zjistěte, jaké jsou benefity zdravého pohybu.

Co pomáhá na menstruační bolesti?

Menstruační bolesti trápí řadu žen a i když jsou nepříjemné, patří k běžným projevům menstruačního cyklu. Křeče zvládnete pomocí léků, ale zkuste na to jít přírodní cestou a analgetikům se vyhnout. Zjistěte, co na menstruační bolesti pomáhá a kdy se vyplatí jít k lékaři.

Jak vybrat anatomický polštář

Často vás trápí bolesti krku, hlavy a zad? Může za tím stát špatně zvolený polštář. Anatomicky tvarovaný polštář se postará, abyste spali v přirozené a optimální poloze. Zjistěte, jak vybrat anatomický polštář přesně na míru svému tělu a zkvalitněte si tak spánek.

Objevte efektivní metody, jak zafixovat zápěstí

Bolest zápěstí patří k častým potížím, které vás m omezí v každodenních aktivitách a ztíží vám běžné úkony. Příčinou obvykle bývá přetížení, zranění, nebo syndrom karpálního tunelu. Jednou z účinných metod léčby a prevence bolesti je fixace zápěstí pomocí ortézy nebo bandáže. Zjistěte, jaké další možnosti máte.

Co pomáhá na křeče v nohou

Časté křeče v nohou jsou nejen nepříjemné, ale zhoršují také kvalitu života. Většinou vznikají v důsledku namáhavé fyzické aktivity, nedostatečného protažení po sportovním výkonu nebo nedostatkem hořčíku. Mohou mít ale řadu dalších příčin. Zjistěte, jak předcházet svalovým křečím v nohách a jak si pomoci, když vás náhle postihnou.

Typy berlí: vyberte vhodné kompenzační pomůcky

Lidé po operaci, se zraněním dolních končetin nebo při zhoršené funkci pohybového aparátu se neobejdou bez kompenzačních pomůcek = holí a berlí. Zlepšují stabilitu a poskytují oporu. Navíc zvyšují soběstačnost pacienta. Musíte ale vybrat ty správné. Seznamte se s typy berlí a naučte se s nimi správně chodit.

Co by měla obsahovat domácí lékárnička

Spáleniny, odřeniny i drobné řezné rány – v každé domácnosti dochází občas k malým nehodám, které vyžadují okamžité řešení. Správně vybavená lékárnička vám pomůže zvládnout menší poranění i začínající onemocnění. Víte, co by měla obsahovat? Přečtěte si, co by v lékárničce nemělo chybět.

+420 212 246 463 Chat

Naše webové stránky používají soubory cookie ke zlepšení uživatelského zážitku. Používáním našich webových stránek souhlasíte s nezbytnými soubory cookie v souladu s našimi zásadami používání souborů cookie. Přečíst více

Soubory cookie jsou malé textové soubory, které webové stránky, které navštívíte, ukládají do vašeho počítače. Webové stránky používají soubory cookie, aby uživatelům umožnily efektivně se orientovat a provádět určité funkce. Soubory cookie, které jsou nezbytné pro správné fungování webových stránek, je možné nastavovat bez vašeho svolení. Všechny ostatní soubory cookie je nutné před nastavením v prohlížeči schválit. Svůj souhlas s používáním souborů cookie můžete kdykoli změnit na naší stránce.