Antidekubitní matrace s kompresorem KOMFORT

Antidekubitní matrace komfort je určen pro dlouhodobě ležící pacienty jako prevence před proleženinami. Je vhodný pro klasické i polohovací postele.

Cena s DPH:
1 950 Kč 4 399 Kč
Jed. cena:
1 950 Kč / ks
Cena bez DPH:
1 612 Kč
DPH:
21.0 %
Množství:
ks
do 24hod.
Kód produktu:
P3242
Záruka:
24 měsíců
-56% tip na dárek
Video zboží
Popis produktu

Aktivní antidekubitní matrace s kompresorem slouží jako prevence dekubitů, má dva nezávislé vzduchové okruhy, které způsobují změny tlaku na jednotlivá místa těla, což zajišťuje stálou masáž svalů a zlepšuje krevní oběh. Každá druhá řada matrace je napumpována a ostatní jsou prázdné. Po přibližně 6 minutách se situace změní a komora, která byla plná se vyprázdní. Tlak vzduchu je nastavitelný otáčením knoflíku mezi 40 až 100 mm Hg, výstup vzduchu je 6/7L / min. Matrace se dodává s kompresorem, který se dá snadno a bezpečně zavěsit úchyty na postel.

Balení obsahuje i sadu na zalepení matrace v případě proražení. Na zadní straně se nacházejí háčky pro snadnější uchycení kompresoru.

Matrace je 24 hodin zapojena do elektrické sítě. Komory se nafukují a sfoukavají, což slouží jako prevence dekubitů.

Použití:

Matrace položte na lůžko tak, aby hadička přivádějící vzduch byla uložena u nohou. Zkontrolujte, zda jsou všechny komory a bublinky spojené. Nastavte vypínač do pozice vypnuto (0). Zapojte pumpu do elektrické sítě, následně zapojte silou hadičku do vzduchového otvoru, na boku pumpy. Pumpu postavte na tvrdý povrch. Uložte hadičky tak, aby nebyly stlačené nebo ohnuté a zapněte vypínač. Regulátor tlaku nastavte na maximum, to zkrátí čas napumpování. Pokud je matrace napumpovaná nastavte tlak podle potřeby pacienta.

Údržba:

Podložku lze čistit vodou s nepěnivým antiseptickým mýdlem nebo povrchovým dezinfekčním prostředkem, pak setřít čistou vodou a otřít do sucha. Nechat úplně uschnout na vzduchu. Nepoužívat prostředky obsahující chlór. Kompresor čistit jen zvenčí alkoholem a neabrazivní houbou nebo suchým hadrem. Z hygienických důvodů je matrace určen k používání pouze jedné osoby.

Technické parametry matrace:

Hmotnost 2,3 kg
Rozměry 195 x 88
Výška 7,6 cm
Počet buněk 130
Barva béžová
Nosnost od 40 - 130 kg

Technické parametre kompresoru:

Hmotnosť 1,6 kg
Příkon 18 W
Rozměry 26 x 13 x 10 cm
Průtok vzduchu 6 – 7 l/min
Napájení 220/50 Hz
Tlak 40 mmHg - 100 mmHg
Doba cyklu 6 min.
Hlučnost 32-34dB
Pomůže Vám při

V recenzích zatím nejsou žádné příspěvky.

Napište vlastní recenzi
* * *
Celkové hodnocení:

Dekubity ( proleženiny ) - vznik, prevence, ošetřování .

Dekubity nebo proleženiny jsou rány způsobené tlakovým poškozením tkání při dlouhodobém ležení pacienta. Proleženiny nejčastěji vznikají u pacientů, kteří jsou upoutáni na lůžko .

Jak si vybrat správnou antidekubitní matraci

U ležícího pacienta je mimořádně důležité dbát o jeho péči, proto je prioritou prevence rizik spojená s imobilitou. Častým problémem je vznik proleženin, kterým je však možné, se správnými pomůckami předcházet.