Čistička vzduchu - Brizer Tion 02

Čistička vzduchu je malých rozměrů, která se umísťuje na stěně v okolí okna, nasává vzduch z vnějšího prostředí, plně ho očistí a dekontaminuje a dodává do vašeho bytu.

Cena s DPH:
16 190 Kč
Jed. cena:
16 190 Kč / ks
Cena bez DPH:
13 380 Kč
DPH:
21.0 %
Množství:
ks
Momentálně nedostupné
Kód produktu:
P2047
Záruka:
24 měsíců
Popis produktu

Čistička vzduchu - brizer tion O2 je profesionální ventilace se zdravotnickým stupněm filtrace vzduchu za cenu domácího zařízení. Je to kompaktní vzduchotechnická jednotka malých rozměrů, která nasává vzduch z vnějšího prostředí (z ulice), plně ho očistí a dekontaminuje, ohřeje (v zimě) a dodává do vašeho bytu.

Složení čističky vzduchu Čistička vzduchu - Brizer Tion 02

 • 1. Ventilační mřížka. Ventilační mřížka plní dekorační funkci a chrání zařízení před přímým pronikáním dešťové vlhkosti a hmyzu do zařízení.
 • 2. Kanál vzduchovodu se zateplením. Slouží k hermetickýmu přívodu venkovního vzduchu do zařízení. Uvnitř kanálu je vložka z izolace, brání lokálnímu promrznutí konstrukce stěny a také jako dodatečná zvuková izolace.
 • 3. Vzduchový ventil. Slouží k tomu, aby se zamezil průnik venkovního vzduchu do místnosti při vypnutém zařízení. Ventil je s elektromotorem. Při zapnutí ventilátoru ventil se otevírá, při vypnutí se zavírá.
 • 4. Filtry čištění vzduchu. Čistí vzduch pronikající do místnosti od hbitých druhů nečistot: částice, mikroorganismy, viry, plísně a houby a také nebezpečné plyny.
 • 5. Ohřívač. Je určen pro ohřev filtrovaného vzduchu během chladného počasí. Ohřívač je napojen k systému řídící jednotky, která při změně teploty venkovního vzduchu automaticky reguluje jeho výkon na dodávku vzduchu do místnosti, ohřátého na teplotu zadané uživatelem.
 • 6. Ventilátor. Slouží na dodávku (nasávání) venkovního vzduchu do místnosti.
 • 7. Systém řízení dovoluje zapínat a vypínat ventilátor, řídí vzduchový ventil a ohřívač, dovoluje plynule regulovat teplotu vzduchu na výstupu a pod. Součástí balení zařízení je i dálkový ovladač.

Otevírat okna není potřeba! Probíhá přísun svěžího, čistého vzduchu bohatého na kyslík s komfortní teplotou při zavřeném okně. Získáváte proud svěžího, čistého vzduchu bez otvírání okna. Hluk, prach, alergeny, zplodiny, pachy a smog se nedostanou do Vašeho příbytku. Váš příbytek je vždy naplněn svěžím a čistým vzduchem namísto dusna, jedovatých výparů stěn a nábytku, infekcí, plísni a nepříjemných pachů.

Výhody Brizera

 • Tři rychlosti nasávání vzduchu.
 • Vzduch je filtrován na hodnoty zdravotnických norem, zachycují se a zároveň se ničí viry, bakterie, spory plísní, pachy, nebezpečné látky a zplodiny.
 • Jednotka kontroluje teplotu nasávaného vzduchu a ohřívá ho na požadovanou teplotu.
 • Digitální systém řízení s displejem a dálkovým ovládáním.
 • Tlumení pouličního hluku.
 • Nezávislý na povětrnostních podmínkách. Pracuje ve vedrech, i v mrazu.
 • Může se doplňovat s běžnou klimatizací.
 • Nejlepší poměr kvalita - cena.

Filtrace vzduchuČistička vzduchu - Brizer Tion 02

 • Základní filtrace třídy F5 (zachycuje částice větší než 3 mikrony: velký a středně velký prach, chmýří, velký a středně velký pyl rostlin, spory hub / plísní, bakterie).
 • Vysoce efektivní HEPA - filtrace třídy H11 (zachycuje více než 99% všech částic větších než 0,3 mili mikronů: nejmenší vysoce alergický prach, spory hub a pyl, schopné se usazovat v plicích, nebezpečné viry a bakterie, částice smogu.
 • Absorbční - katalytická filtrace vzduchu od nebezpečných látek do úrovní nižší než norma (automobilové zplodiny, nebezpečné látky z nábytku, nátěrů v obydlí, kouř, smog).

MONTÁŽ POUZE ZA HODINU!

Čistička vzduchu - Brizer Tion 02

1. Výběr místa

 • Montáž zařízení je nejvhodnější provádět v těch místnostech, kde se lidé zdržují nejvíce, to znamena tam, kde nejvíce dýchají: dětský pokoj, kuchyň, ložnice, obývák. Správné je umístit 1 jednotku na jednu místnost. Doporučujeme umístit Тion О2 pod parapetem okna, vedle radiátoru nebo z boku od okna - tam, kde je dostatečný prostor pro umístění brizera (výška 511 × šířka 451 x hloubka 163 mm). Dálkové ovládání dovoluje namontovat zařízení i pod podhled.

Čistička vzduchu - Brizer Tion 02

2. Montáž

 • Ve stěně metodou diamantového vrtání vývrtů příčný kanál s průměrem 112 mm, který na jednom konci vychází ven a z nitra otvor odpovídá vstupnímu otvoru zařízení. Používáme speciální zařízení s vysavačem: eliminujeme množství prachu, špíny.
 • Montáž je vhodné svěřit specialistům (objednat si tuto službu je možné při zakoupení zařízení). Pak se kanál vzduchovodu utěsní (tepelná a hluková izolace) a otvor se z venku zakryje dekorativní mřížkou.

3. Zapojení

 • POZOR! Po instalaci zařízení se přesvědčte, že instalace byla provedena správně. Jednotka musí být umístěna těsně na stěně, po obvodu jednotky a stěny nesmějí být mezery, přes které do místnosti proudí vzduch (nesprávná montáž může během provozu způsobovat nesprávnou činnost jednotky).

Technické parametry

Dekontaminace (zachytení mikroorganismů na filtri) 99,99 %
Režim výkonu 45/70/120 m3/h
Třída filtrace H11 (99%)
Hlučnost min. 30 - 40 dB
Spotřeba 40 Wt
Rozměry 511 х 451 х 163 mm
Hmotnost 8,5 kg

Proč klimatizace a další zařízení nepomohou?

Klimatizace neumožňuje přísun vzduchu z vnějšího prostředí! Všechny split-systémy jen ochlazují vzduch, prohánějí ho po místnosti. Na filtru většiny klimatizace se rozmnožují bakterie, což vyvolává kancelářskou chorobu (když klimatizace je zdrojem infekce). Domácí vetraky, okenní ventily neobsahují filtry, nemají vysoký stupeň očisty proudícího vzduchu, často zamrznou a v zimě proudí ledový vzduch, v létě propouštějí - celu paletu nebezpečných plynů, toxinů a karcirogénu. Profesionální ventilace je dost drahá a složitá na montáž zařízení. K tomu ještě, skoro nikdy profesionální ventilace v kancelářských budovách a bytových domech se nedodává se seriózními systémy očisty vzduchu.

V recenzích zatím nejsou žádné příspěvky.

Napište vlastní recenzi
* * *
Celkové hodnocení:

Co si koupit do domácnosti?! Čističku vzduchu nebo germicidní zářič?!

Čističky vzduchu neslouží jen alergikům, astmatikům a jejich potřebám, ale jsou vhodné i pro lidi bez alergie, těhotné ženy nebo děti s oslabeným imunitním systémem. Germidicní zářiče dokáží vzduch dezinfikovat pomocí ultrafialového záření tedy umělého záření z UV dvěma způsoby a to na přímé nebo nepřímé ozařování místnosti. Oba přístroje jsou vysoké kvality, které mají své využití v místnostech kde je nezbytné dezinfikovat ovzduší ať už jde o malé nebo velké místnosti jakými jsou domácnosti, úřední pracoviště, zdravotnické instituce.

Související zboží

Hřejivý termo polštář - Máta

od 270 Kč 540 Kč

Hřejivý polštář je přírodní produkt, který příznivě působí na ztuhlé a bolestivé části těla.

P1838

Detail produktu

Domácí solná jeskyně Salin S2

2 450 Kč

Patentovaný výrobek, který blahodárně očišťuje celý systém dýchacích cest od patogenních organismů, alergenů, nánosů smogu a jemného prachu tak charakteristického pro současné životní prostředí.

P2330

Detail produktu

Čistička vody - EdelWasser

23 125 Kč 35 699 Kč

Nejmodernější technologie čištění vody, která nezatěžuje vaše peněženky, šetří elektřinu, přispívá k Vašemu zdraví a čistotě životního prostředí.

P1409

Detail produktu

Germicídní zářič PROLUX G® K55W / SP DO

15 699 Kč 15 999 Kč

Germicidálním zářič s otočným kloubem na uchycení. Používá se na sterilizaci povrchů a vzduchu bez přítomnosti lidí, použitím baktericidního záření.

P1411

Detail produktu

Biolampa MediLight + barevná terapie + stojan k biolampe ( zvýhodněný set )

9 445 Kč 10 770 Kč

Je založena na principu léčby světlem, které pomáhá při léčbě, prevenci nebo jako doplňková terapie téměř při každé nemoci.

P1579

Detail produktu

Vyhřívací bačkora

1 270 Kč

Pantoflíček se postará o vaše noze a příjemně vás zahřeje.

P0919

Detail produktu