Co si koupit do domácnosti?! Čističku vzduchu nebo germicidní zářič?!

Co si koupit do domácnosti?! Čističku vzduchu nebo germicidní zářič?!

Čističky vzduchu neslouží jen alergikům, astmatikům a jejich potřebám, ale jsou vhodné i pro lidi bez alergie, těhotné ženy nebo děti s oslabeným imunitním systémem. Germidicní zářiče dokáží vzduch dezinfikovat pomocí ultrafialového záření tedy umělého záření z UV dvěma způsoby a to na přímé nebo nepřímé ozařování místnosti. Oba přístroje jsou vysoké kvality, které mají své využití v místnostech kde je nezbytné dezinfikovat ovzduší ať už jde o malé nebo velké místnosti jakými jsou domácnosti, úřední pracoviště, zdravotnické instituce.

záRozdíly mezi čističkou vzduchu a germicidním zářičem

Čistička vzduchu

Čistička dokáže zlikvidovat roztoče, prach, odstranit kouř, zápach, nečistoty a bakterie, které se ve vzduchu nacházejí, proto jejich využití ocení všichni ti, kteří hodně času tráví v uzavřených místnostech jakými jsou (školky, školy, chovatelské potřeby, čekárny, pracovny nebo herny). Čističky s mechanickými filtry mají zabudované různé druhy filtrů, které zachycují hrubý prach, nečistoty, spóry plísní. HEPA filtr je díky inaktivaci sterilní ať už během jejího používání, nebo při výměně filtru a je omyvatelný. Uhlíkový filtr pohlcuje různé zápachy jako cigaretový kouř, smog a používá se v čističkách v kombinaci s HEPA filtrem. HPP filtr pracuje na principu magnetického pole má neomezenou životnost a je omyvatelný. Absorpční-katalytický filtr je navržen tak, že zachycuje nečistoty, škodlivé látky a neutralizuje zápach. Proto může být čistička vzduchu v činnosti celý den, ale v přítomnosti osob. Vzduchový výkon závisí na tom v jaké velké místnosti bude vzduch cirkulovat. Čistička vzduchu by měla být schopna přefiltrovat vzduch při každodenním provozu 2x za hodinu pro alergiky 4x za hodinu. Čističky vzduchu jsou zařízení, které se mohou přemisťovat a proto jsou vhodné do jakéhokoli prostředí a prostoru.

Germicidní zářič

Tento přístroj je určen k likvidování mikrobů, bakterií a virů ve vzduchu nebo na různých površích (koberce, stoly, vyšetřovací křesla, vyšetřovací pomůcky), tedy všude kde je potřebná rychlá a efektivní dezinfekce vzduchu, ale i v prostředí, kde se pracuje s biologickými materiály (farmacie, laboratoře, veterinární zařízení, chemický, potravinářský průmysl). Rozlišujeme dva typy germicidních zářičů a to uzavřený (jde o nepřímé ozařování) nebo otevřený (přímé ozařování). Když mluvíme o uzavřeném typu zářiče znamená to, že slouží k nepřímé ozařování místnosti, který je možné využívat v přítomnosti lidí. Při tomto typu zářiče se nepoužívají žádné chemikálie. Jde o neustálé čištění vzduchu protože zářič má zdroj UV záření skrytý v tunelu, přes který proudí vzduch. Znečištěný vzduch vstupuje do přístroje v dolní části a vystupuje z vrchní části díky čemuž je zajištěna neustálá cirkulace ovzduší v místnosti. Vzduch se důsledkem cirkulace v místnosti přemístí každých 6 hodin. Některé typy zářičů jsou pohyblivé mají stojan s kolečky nebo se montují na stěny a stropy v místnosti. Druhým typem zářiče je otevřený germicidní zářič to znamená, že se dezinfekce místnosti provádí bez přítomnosti osob a to z toho důvodu, že přímé záření má negativní vliv na lidský organismus. Nejlepší je sterilizaci prostoru realizovat ve večerních hodinách a to nasměrováním svítidla přímo na místo nebo určitý předmět. Doporučená vzdálenost je do 1 metru protože tehdy dochází k 100% - tnímu účinku působení UV záření. Toto záření ničí mikroorganismy i jejich zárodky současně, tedy ve vzduchu i na povrchu zároveň. Pokud mají být mikroby odstraněny, tak je potřeba vystavit je UV záření na určitý čas. Doba a intenzita záření závisí na tom jak velkou plochu chceme vydezinfikovat a tím si vytvořit čistší a zdravější životní prostředí.


Najdete v eshopu

Náhradní PM 2,5 filtr k čističce vzduchu WINIX T1 SMART

1 490 Kč

PM 2,5 filtr pro zachycení mikročástic 2,5 um.

kód: P2733

Detail produktu

Germicidní zářič PROLUX G® nástěnný

od 12 075 Kč 12 300 Kč

Ventilátorový zářič je účinná pomůcka na dezinfekci vzduchu, bez použití chemikálií.

kód: P1496

Detail produktu

Germicidní zářič UNIZDRAV s displejem uzavřený mobilní – černé provedení

od 20 290 Kč 20 490 Kč

Uzavřený mobilní germicidní zářič s displejem určený na dezinfekci prostorů, vhodný k použití za přítomnosti lidí.

kód: P3567

Detail produktu

Čistička vzduchu Therapy Air Ion

19 150 Kč 35 699 Kč

Therapy Air Ion je účinná čistička vzduchu, která nemá žádné vedlejší účinky. Představuje nejefektivnější řešení čištění vzduchu. Eliminuje problémy spojené s moderním životním stylem a životním prostředím, důsledky kterých jsou onemocnění jako chronické chřipkové stavy, alergie, onemocnění dýchacího ústrojí, onemocnění cévního systému nebo rakovinné onemocnění.

kód: P2043

Detail produktu

Germicidní zářič UNIZDRAV s displejem uzavřený nástěnný

od 20 290 Kč 20 490 Kč

Uzavřený nástěnný germicidní zářič s displejem určený na dezinfekci prostorů, vhodný k použití za přítomnosti lidí.

kód: P3421

Detail produktu

Germicídní zářič UNIZDRAV uzavřený statický

od 9 850 Kč 15 720 Kč

Uzavřený statický germicidní zářič určený na dezinfekci prostorů, vhodný k použití za přítomnosti lidí.

kód: P3267

Detail produktu