Glukometr - nenahraditelný přístroj pro každého diabetika

Glukometr - nenahraditelný přístroj pro každého diabetika

Máte diagnostikován diabetes ? Měli byste mít každý den přehled o koncentraci glukózy v krvi . Tuto hodnotu měří jednoduchý přístroj glukometrem .

Máte diagnostikovaný diabetes?

Glukometr je zdravotnický prostředek pro určení přibližné koncentrace glukózy v krvi. Jde o klíčový prvek glukózy v krvi při domácím monitoringu u osob s diabetes, nebo lek. hypoglykémií. Velmi vhodný pro osobní použití.

Glukometr slouží k monitorování glukózy v kapilární krvi:

  • pomáhá při monitorování diabetu v domácím prostředí u pacientů s diagnostikovaným diabetes, na samo-vyšetření,
  • kvantitativní stanovení glukózy z čerstvé vzorky plné kapilární krve ze špičky prstu nebo z alternativních míst odběru (pouze v případě ustáleného stavu).

Fakty o měření

Selfmonitoring ( vlastní monitoring)

  • osobní glukometr nabízí pacientovi možnost změřit glukózu v krvi kdekoliv a kdykoliv a tak následně upravit svou životosprávu
  • zkvalitňuje život pacientů na celém světě

Při výběru glukometru je nejlepší poradit se s kvalifikovanými poradci v našem obchodě.

Jaké příslušenství potřebujete pro měření glykémie

Podle doporučení lékařů by si měl každý diabetik měřit hladinu cukru v krvi alespoň třikrát denně (ráno - nalačno, v době oběda - po hlavním jídle a večer - před spaním). Na to abyste si mohli změřit hladinu cukru v krvi potřebujete mít k dispozici tyto věci (glukometr, tubu s testovacími proužky, odběrové zařízení - pero a lancety - jehly).

Glukometr je zdravotnický prostředek (přístroj), který má velký digitální displej a svou velikostí se podobá mobilnímu telefonu. Data o měření se ukládají do zařízení a tak si bez problémů můžete zkontrolovat předchozí měření. Díky tomu máte přehled o hodnotách glykémie (krevního cukru).

Důležitou součástí glukometru je testovací proužek, který je vždy na jedno použití. Testovací proužek je pokryt enzymem, který chemicky reaguje s cukrem obsaženým v krvi.

Odběr krve se provádí odběrovým perem, do kterého se vloží sterilní lancety (jehličky na jedno použití).

Jak se používá glukometr 

Před testováním si vždy umyjte ruce mýdlem v teplé vodě a důkladně si je osušte. Krev se odebírá z bříška prstu, prsty je vhodné střídat nakolik se opakovaným odebíraním krve stávají citlivými. Testovací proužek zasuňte do glukometru tak, aby byl pozlacený konec proužku (viditelný) vpředu. Na displeji přístroje se objeví blikající kapka, která oznamuje, že glukometr je připraven k testování. Do odběrového pera se vždy vloží nová jehla, v peru se natáhne pružinka, pak se pero přiloží k místu vpíchnutí (prstu) a stiskem tlačítka se provede vpich. Pak se z bříška prstu nanese malá kapka krve (přibližně 3mikrolitre) na testovací proužek. Proužek necháte nasáknout krví, jakmile nasákne se na displeji objeví symbol přesýpacích hodin, který signalizuje, že glukometr pracuje. Měření bude vyhodnoceno do 5ti sekund. Testovací proužek po měření zlikvidujte (hoďte do koše).

Chcete-li provést kontrolu glukometru a testovacích proužků použijte kontrolní roztok. Kontrolním roztokem si ověříte zda glukometr a testovací proužky správně pracují. Měření pomocí kontrolního roztoku byste měli provést i v případě když zařízení jdete použít poprvé, pokud přístroj spadl, nebo když výsledky měření neodpovídají vašemu zdravotnímu stavu. Při zjištění odchylky proveďte servisní kontrolu glukometru.

GLUKOMETR

PROUŽKY

LANCETY

Wellion Cala Mini

Wellion cala
(50 ks)

Wellion (100 ks)

Wellion Cala Light

Wellion Cala
(50 ks)

Wellion (100 ks)

Wellion Luna Duo Style

Wellion Luna GLU
(50 ks)

Wellion Luna CHOL
(10 ks)

Wellion (100 ks)

Accu Chek Performa Nano

Accu-Chek Performa Nano
(50 ks)

Accu-Chek Fastclix (102 ks)
+ odběrová autolanceta

Freestyle Optium Neo

Freestyle Optium Neo
(50 ks)

Exatec (100 ks)

     
Najdete v eshopu

Lancety barevné - Microlet ( 200 ks )

410 Kč

Jednorázové sterilní lancety ( jehličky ) vhodné pro všechny druhy odběrových zařízení Microlet určené k uskutečnění šetrného vpichu do tkáně při odběru kapilární krve.

kód: P1766

Detail produktu

Testovací proužky FreeStyle Optium, 50 ks

270 Kč

Testovací proužky slouží k nasávání kapilární krve a na měření přesné hodnoty glykémie v krvi , s možností dokvapnutia krve do 5 vteřin .

kód: P1358

Detail produktu

Testovací proužky Medtrust light ,50 ks

269 Kč

Náhradní testovací proužky Medtrust light na automatická diagnóza měření glukózy v krvi pomocí glukometru Wellion Calla .

kód: P1484

Detail produktu

Glukometr - Wellion Calla light

od 399 Kč 620 Kč

Jednoduchý glukometr se zvláštním tvarem as velkým čitelným displejem, určený diabetikům k měření hladiny glukózy v krvi. Glukometr má paměť na posledních 500 měření.

kód: P1485

Detail produktu

Kontrolní roztok Accu-Chek Active Control

428 Kč

Kontrolní roztok pro glukometr Accu-Chek Active Control určený pro běžnou kalibraci glukometru. Používá se jako náhrada vzorky krve.

kód: P0057

Detail produktu

Testovací proužky Accu Chek Performa, 50 ks

400 Kč

Testovací proužky slouží k nasátí kapilární krve a na měření množství glukózy v krvi .

kód: P1055

Detail produktu