Biolampa, infralampa , horské slunce - jaký je mezi nimi rozdíl ???

Biolampa, infralampa , horské slunce - jaký je mezi nimi rozdíl ???

Biolampa, infralampa a horské slunce jsou přístroje , které produkují světlo. Zda má světlo v každém přístroji stejné účinky a na co se využívají se dozvíte v tomto článku.

Všechny tyto tři přístroje patří k fototerapie, čili léčbě elektromagnetickým zářením v rozsahu viditelné části spektra, ultrafialové a infračervené oblasti, využívají účinky energie fotonů.


HORSKÉ SLNKO

se využívá k léčbě ultrafialovým zářením (do 400 nm) má kratší vlnovou délku jako infračervené záření a viditelná část spektra, čili vyvolává výrazné změny v povrchových vrstvách kůže. K jeho biologickým účinkům patří krátkodobé zarudnutí, pigmentace, tvorba vitamínu D, zesílení účinnosti redukujících látek, zvýšení svalové výkonnosti, hojení ran, popálenin a hnisavých onemocnění kůže, dále pozitivně ovlivňuje krvetvorbu a zvyšuje žaludeční kyselost. Také baktericidní (germicidní) účinky. Využívá se jako doplňková terapie při hojení ran, vředů a dekubitů, při osteoporóze, osteomalacii, rachitis, psoriáze a dalších kožních chorobách.

 

INFRALAMPA (SOLUX)


se využívá k léčbě infračerveným světlem (nad 760 nm) dostává do hlubších vrstev (podkožního vaziva), kde dochází k přehřátí a teplo je odváděno krví. K biologickým účinkům patří rozšíření cév, lepší prokrvení, nepřesně ohraničený tepelný erytém (zarudnutí), zmírnění bolesti, uvolnění ztuhlých svalů a také stimulace imunobiologických reakcí. Využívá se při Postraumatická stavech, chronických bolestivých syndromů pohybového aparátu, astmatu, spazmů (mimovolních odvoláních) hladkého svalstva.

BIOLAMPA

využívá polarizované světlo, protože pro biostimulaci (zvyšování obranné schopnosti organismu) je nejdůležitější právě polarizace. Účinkem světla dochází ke zvýšení teploty tkání a po jeho vstřebání dochází k excitaci (vzbuzení stavu) molekul což ovlivňuje biochemické reakce v buňkách a tkáních. Polarizované světlo proniká 4,5 až 6 cm pod kůži, a tak léčí samotné buňky po celém těle (nejen v místě působení), podporuje zdravý vývoj buněčných struktur a stimuluje buňky zevnitř. Terapie světlem aktivuje samoléčebnou schopnost lidského organismu a vyvolává velmi významné fotochemické změny v tkáních. Nemá žádné vedlejší účinky a využívá se ve více léčebných oborech.
 

Fyzioterapie a rehabilitace - zmenšuje otoky, urychluje regenerační procesy, zmírňuje svalové napětí
Revmatologie - zmírňuje bolesti, odstraňuje ztuhlost, bolesti a únavu nohou, zmírňuje revma
Dermatologie - akné, ekzémy, hematomy, celulitida, vrásky, herpes, popáleniny
Kosmetika - omlazuje a osvěžuje pleť, zlepšuje barvu, strukturu pleti a její pružnost, odstraňuje fleky a pigmentové skvrny
Hojení ran, obnova tkání, dekubity - pooperační hojení, jizvy, popáleniny, proleženiny, bércové vředy, pásový opar, křečové žíly, proleženiny

Najdete v eshopu

Biolampa Bioptron MedAll + Oxy sprej

21 320 Kč 25 159 Kč

Absolutně bezpečná, velmi výkonná a zároveň jemná biolampa Medall se stylovým designem je určena pro všestranné použití. Umožňuje pohodlné ošetření celého Vašeho těla, může být kdekoliv a kdykoliv naprogramována díky integrovanému časovači.

kód: P1740

Detail produktu

Horské slunce SCHOTT 836

3 999 Kč

Vyhřívací pomůcka určená na obličej a dekolt s pamětí pro 4 lidi.

kód: P1555

Detail produktu

Světelný filtr Fullerene C60 bioptron Medall

3 505 Kč

Exkluzivní nanofotonický filtr byl vyvinut a inspirován na základě objevu molekul C60 oceněného Nobelovou cenou.

kód: P3019

Detail produktu

Biolampa MediLight

6 739 Kč 7 039 Kč

Biolampa MediLight je moderní a bezbolestný způsob léčby různých onemocnění, hojení ran a akné .

kód: P1219

Detail produktu

Infračervená lampa SCHOTT IR 808

529 Kč

Infračervená lampa se využívá při prvních příznacích nachlazení, při svalových křečích a napětí ve svalech, účinný i pro rychlé odstranění toxických látek z těla a posiluje obranyschopnost celého organismu.

kód: P1680

Detail produktu

Horské slunce SCHOTT 834

3 399 Kč

Vyhřívací pomůcka určená na obličej a dekolt s pamětí pro 4 lidi.

kód: P1554

Detail produktu