Křečové žíly - vznik, prevence a léčba .

Křečové žíly - vznik, prevence a léčba .

Onemocnění žil dolních končetin patří v současnosti mezi nejčastější chronické stavy . Křečové žíly ( varixy ) jsou rozšířené povrchové žíly nejčastěji na dolních končetinách . Prevence , včasná diagnóza a správná léčba těchto častých onemocnění je nezbytná.

Onemocnění žil dolních končetin patří v současnosti mezi nejčastější chronické stavy ve vyspělých zemích.

Křečové žíly (varixy) jsou rozšířené povrchové žíly nejčastěji na dolních končetinách. Předpokládá se vrozená slabost vazivové složky stěny žíly, která se při nadměrné zátěži může vydouvat. Varixy se mohou projevovat bolestmi v lýtkách, křeče, svěděním, pocitem těžkých nohou. Tato onemocnění mají vliv na pacienta, i na celou společnost, protože významně zvyšují zdravotní náklady společnosti. Prevence, včasná diagnostika a správná léčba těchto častých onemocnění je proto nezbytná.

Prevencí, kterou můžeme předcházet vzniku křečových žil je nezatěžovat dolní končetiny nehybným stáním, zvedáním končetin do zvýšené polohy, udržováním si optimální hmotnosti, omezením kouření, dostatečným pohybem a přísunem vitamínu C. Stejně bychom měli dbát na nošení vhodné obuvi a dostatečně volného oděvu.

Pro prevenci a léčbu cévních onemocnění a křečových žil jsou určeny punčochy a punčochové kalhoty, které máme v nabídce. Léčebný účinek punčoch spočívá v optimálním rozložení tlaku na chodidlo a celou nohu. Tento tlak nazýváme kompresní tlak a udává číslem av mmHg. Čím je číslo vyšší, tím je tento tlak silnější léčebný účinek větší.

Kompresní tlak podporuje žilní oběh, odstraňuje příznaky spojené se zadržováním tekutin, působí preventivně proti otokům a edémem nohou, křečovým žilám a žilní trombóze. Redukuje únavu a pocit těžkých nohou.

Kompresní třída od 9 mmHg do 21 mmHg je určena jako prevence s lehkým léčebným účinkem. Kompresní třída od 21 mmHg do 32 mmHg je určena pro léčbu klinických příznaků.

Najdete v eshopu

Cestovní lýtkové punčochy - černé - RELAX Travel

od 399 Kč

Cestovní zdravotní punčochy RELAX Travel jsou univerzální pro ženy i muže. Jsou doporučené i jako prevence proti vzniku cestovní trombózy . Vynikají i svým moderním a trendovým vzhledem, který umožňuje nosit tyto zdravotní punčochy i mužům .

kód: P1457

Detail produktu

Cestovní lýtkové punčochy - fialové - RELAX Travel

od 399 Kč

Svým moderním vzhledem jsou tyto zdravotní punčochy oblíbené i mezi mladými. Slouží jako prevence při cestování proti vzniku cestovní trombózy, zabraňují bolestem a otokům nohou.

kód: P1461

Detail produktu

Avicenum 70 DEN - podpůrné podkolenky

od 135 Kč

Podpůrné zdravotní podkolenky zajišťují podporu a zlepšení krevního oběhu.

kód: P0594

Detail produktu

RELAX 140 DEN - lýtkové punčochy

od 210 Kč

Lehké lýtkové punčochy , které snižují problémy ze začínající žilní nedostatečností.

kód: P0721

Detail produktu

RELAX 70 DEN - podpůrné podkolenky

od 162 Kč

Podpůrné podkolenky pro ženy s počínajícími příznaky žilních onemocnění s tendencí k občasným otokům .

kód: P0722

Detail produktu

Cestovní lýtkové punčochy - šedé - RELAX Travel

od 399 Kč

Moderní, trendové a univerzální zdravotní punčochy pro ženy i muže. Jsou určeny speciálně na cestování, zabraňují vzniku cestovní trombózy, otokům a bolestem nohou.

kód: P1462

Detail produktu