Cestovní trombóza - nepodceňujte dlouhé sezení při cestování

Cestovní trombóza - nepodceňujte dlouhé sezení při cestování

Už se vám určitě stalo , že během několika hodinové cesty na dovolenou vám vaše nohy otekly a ztěžkly . Na první pohled se to zdá být banální záležitostí , avšak i dlouhé sezení při cestování může způsobit nepříjemné potíže a vzniká tzv . cestovní trombóza .

Cestovné pančuchy 

Při cestování na dlouhé vzdálenosti, ať už v autě, autobuse nebo letadle, se krevní oběh zpomaluje v důsledku toho, že musíte být ve stejné poloze téměř bez pohybu a zvyšuje se riziko vzniku krevní sraženiny - trombózy.
Může zasáhnout i pánevní oblast nebo horné končetiny, ale nejohroženější jsou naše nohy, zejména kotníky a lýtka.preto je třeba věnovat jim vyšší pozornost.

Riziko trombózy se zvyšuje u osob s křečovými žilami, ale iu osob,
které trpí poruchou srážlivosti krve, onkologickými a cievnymiochoreniami. No dlouhé sezení i dlouhé stání neprospívá našim nohám ani tehdy, jestliže těmito chorobami netrpíte. Může postihnout kohokoliv bez ohledu na věk, pohlaví, zdravotní stav.

Ideálním řešením pro prevenci proti nepříjemným problémem,
jako jsou bolesti či otoky nohou, jsou cestovní lýtkové
punčochy RELAX Travel
. Elegantní proužkovaný design je určen
pro ženy i pro muže a dodá Vašemu outfitu styl. Během dlouhého stání
nebo sezení udržují žíly v dobré kondici, protože podporují přirozenou cirkulaci krve. Navíc pomáhají udržovat přirozené prostředí pokožky a tím zabraňují vzniku bakterií a pachu. 

Najdete v eshopu

Avicenum TRAVEL 70 - podpůrne cestovní podkolenky

od 200 Kč

Podpůrné cestovní podkolenky zajišťují podporu a zlepšení krevního oběhu.

kód: P2282

Detail produktu