Germicidní zářič PROLUX G® nástěnný

Ventilátorový zářič je účinná pomůcka na dezinfekci vzduchu, bez použití chemikálií.

Cena s DPH od:
12 075 Kč 12 300 Kč
Cena bez DPH od:
9 979 Kč
DPH:
21.0 %
Kód skupiny:
P1496
Záruka:
24 měsíců
Značka:
-2%
Provedení
36 WA - DO P1496-03866
do 24hod.
12 075 Kč 12 300 Kč
ks

72 WA - DO P1496-03867
do 24hod.
14 710 Kč 14 935 Kč
ks

Popis produktu

Germicidní zářič účinně pomáhá v boji proti virům - jeho záření způsobuje úhyn mikroorganizmů tím, že naruší jejich DNA, a tak dochází k jejich destrukci. Samotná dezinfekce přitom probíhá za využití ultrafialového záření speciální části UVC záření, a to záření s vlnovou délkou 253,7 nm.

Uzavřený germicidní zářič má zdroj UVC záření uložen v tunelu, přes který prechází vzduch z místnosti. Kontaminovaný vzduch vchází do přístroje z jedného konce a vychází z druhého, čímž se zajišťuje cirkulace vzduchu v místnosti. V tunelu je vysoká dávka UVC záření, která v kombinaci s průtokem vytvoří potřebnou dávku pro likvidaci různých typů bakterií a virů v celé místností.

Germicidní zářič nástěnný je uzavřený typ zářiče, používá tedy na dezinfekci vzduchu v místnosti. Toto zařízení je velmi praktické z důvodu, že se dá používat i za přítomnosti lidí v místnosti. Provoz zářiče je velmi tichá díky ventilátorům s magnetickými ložisky.

Nástěnný germicidálním zářič neobsahuje kabel a montuje se přímo na stěnu, proto je třeba mít zajištěne vývody kabelů na stěně, kde bude zářič umístěn. Montuje se většinou vertikálně nebo horizontálně.

Používání a účinnost germicidních zářičů řady PROLUX G® jsou ověřené dlouhoročními zkušenostmi přímo z praxe. Při správném používání nemůže dojít k nežádoucí expozici UVC zářením, tedy jsou zdravotně vyhovující.

Výrobce je držitelem certifikátu kvality ISO 9001: 2015 a ISO 14001: 2015.

Síla UV záření:

  • PROLUX G® 36WA - 100 µW
  • PROLUX G® 72WA -  120 µW

Germicidní zářič PROLUX G® nástěnný

Germicidní zářič PROLUX G® prošel testem 10-ti denní kultivace stěrů z prostředí, v rámi kterého se jasně prokázaly pozitivní účinky přístroje na očištění ovzduší.

Technické parametry

Provedení připojení ventilátorový - uchytení na zěď
Balení karton / 1 kus
Barva bíla
Příkon 36W / 72W
Rozměry 815 x 160 x 70 mm
Váha netto 2,8kg, brutto 3,1kg
Napájení 230V / 50Hz
Životnost trubice 18000 hodín
Objem vzduchu 60 m3 / hod

POZOR UVC ZÁŘENÍ POŠKOZUJE ZRAK !!!

Montáž germicidního zářiče není zahrnuta v ceně. 

V recenzích zatím nejsou žádné příspěvky.

Napište vlastní recenzi
* * *
Celkové hodnocení:

Co si koupit do domácnosti?! Čističku vzduchu nebo germicidní zářič?!

Čističky vzduchu neslouží jen alergikům, astmatikům a jejich potřebám, ale jsou vhodné i pro lidi bez alergie, těhotné ženy nebo děti s oslabeným imunitním systémem. Germidicní zářiče dokáží vzduch dezinfikovat pomocí ultrafialového záření tedy umělého záření z UV dvěma způsoby a to na přímé nebo nepřímé ozařování místnosti. Oba přístroje jsou vysoké kvality, které mají své využití v místnostech kde je nezbytné dezinfikovat ovzduší ať už jde o malé nebo velké místnosti jakými jsou domácnosti, úřední pracoviště, zdravotnické instituce.

Jaký typ germicidního zářiče je pro Vás nejvhodnější?

Lidé pracují v různých odvětvích, i tam, kde může nastat kontaminace vzduchu. To může způsobit onemocnění, proto se vyvinuly přístroje, které dokáží vzduch dezinfikovat. Jde o germicidní zářiče fungujíci na principu vyzařování germicidního záření - umělého záření z UV části spektra.

Související zboží

Germicídní zářič UNIZDRAV uzavřený statický

od 11 490 Kč 15 720 Kč

Uzavřený statický germicidní zářič určený na dezinfekci prostorů, vhodný k použití za přítomnosti lidí.

kód: P3267

Detail produktu